Familj · Hemma · Jobb

Nu blev det inte alls som planerat

Ja jisses, jag får fortsätta att undra vem den där feta kvinnan i spegeln är ett tag till. För inte kan hon vara jag … eller?
Vi skulle ju till Friskis & Svettis i kväll efter jobbet men så blev det nu inte. Kvinna var så trött så trött och Iceman så snorig så snorig. Vi åkte hem och laddar upp för nya friska tag en annan dag. Vilken dag som helst händer det, samtidigt vet jag att kommer jag bara i väg så lossnar proppen.

I går var vi på lokal, jag och Iceman. Där på Kvarnen träffade vi våra  good old co’workers.
Vi träfffas lite då och då på något ställe antingen i Stockholm eller i Södertälje. Den här gången var det några som inte brukar vara med så ofta och det var ju förstås extra roligt att träffa dem. Det är vid sådana här tillfällen kvinna inser att det där AZ var inte helt fel som arbetsgivare. Fast jag saknar’t inte! Nej inte alls … bara i bland!

På lördag ska vi också på lokal men lite större lokal då. Mer om det kommer sen.

Till sist!
Kvinna försökte sig på att vara lite kreativ 😁

trean-1-kopia

Bless bless

En kommentar på “Nu blev det inte alls som planerat

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s